خدا رو شکر من پیش اجدادم رو سفید شدم.در راستای همون کدبانوگری و پختن اون غذای جدیدو میگم.خدائیش خیلی خوشمزه بود و شوشو هم که عاشق غذاهای نونیه خیلی خوشش اومد.a038.gifالبته همراه با یه سوپ خوشمزه.

خوبیش اینه که خیلی راحته و خیلی هم زود آماده میشه.به همین دلیل اینجا میذارمش تا شما هم درست کنید و لذتشو ببرید:d010.gif

مرغ توپی: d015.gif

مواد لازم:

سینه مرغ 250 گرم

گشنیز خرد شده 200 گرم

پیاز رنده شده یک عدد

سیر یک حبه

فلفل دلمه رنگی ریز شده 2قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و روغن

مواد لازم برای سس:

روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری

پیاز یک عدد

سیر یک حبه

رب- سس کچاب-شکر- سرکه و سس تند هر کدام یک قاشق غذاخوری

نمک


سینه را زعفرون بزنید و در خردکن بریزید.سیر و پیاز رو هم اضافه کنیدتا با هم چرخ و له بشن.گشنیز خرد شده رو هم اضافه کنید.( من کمتر از 200 گرم ریختم.اینقدری که با مقدار مرغتون هماهنگی داشته باشه و خیلی سبز نشه).

f1.JPG

فلفل دلمه ایهای رنگی رو هم که ریز ریز کردید(هرچی ریزتر بهتر) اضافه کنید و نصف قاشق سس تند هم اضافه کنید.بعد هم نمک.خوب ورز بدید و گلوله هایی اندازه گردو بردارید و توی روغن سرخ کنید.در مرحله اول شعله رو کم کنید و در ظرف رو بذارید تا کمی آب بندازه و بپزه.بعد در ظرفتون رو بردارید و گلوله های مرغ رو پشت رو رو کنید تا اون طرفش هم سرخ بشه.به همین راحتی.

f2.JPG

سس:a040.gif

روغن زیتون رو داغ کنید.سیر و پیاز رنده شده رو اضافه کنید.بعد هم رب-سس کچاب-شکر –سرکه-سس تند و نمک رو اضافه کنید.

من سس رو به روش خودم توی مایکروفر درست کردم.چون حسابی جا میفته و خوش مزه میشه. a050.gifاینطوری:

روغن رو توی یه ظرف کوچولوی در دار ریختم .بعد پیاز و سیر رنده شده (رنده ریز) را توش ریختم و در ظرف رو گذاشتم.3 دقیقه با قدرت 100 درصد توی مایکروفر گذاشتم.وسطش مواد رو هم بزنید و مواظب باشید نسوزه.بعد همه مواد بالا رو اضافه کردم و نصف استکان هم آب ریختم.و خوب هم زدم.بعد دوباره 2 دقیقه دیگه با همون قدرت 100 درصد و با در بسته توی مایکروفر گذاشتم.این سس خیلی خوشمزه میشه.حتما" امتحان کنید.البته روی گاز هم میشه.

f3.JPG

نوش جونتون.d075.gifبه شوشوهاتون بدید و یه شوشوی خوش اخلاق و مهربون که یه غذای جدید خورده واز اینکه یه خانم هنرمند مثل شما داره ذوق کرده ، تحویل بگیرید!

d030.gif

/ 28 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدف

سلام آرزو جونم حتما اين غذارو می پزم.تا بابايی بيچاره غذاش يه مقدار متنوع بشه...اين چند تال پست قبليت رو خوندم خيلی با نمک بود مخصوصا پيدا کردن پيشی پستونک دزد... راستی تو صبا رو که ۵ ماهه بود پيش مامانت می زاشتی می رفتی سرکار غذاشو چيکار می کردی؟؟؟ شير براش می دوشيدی می زاشتی؟؟؟چه جوری

مامان آرتا

من الان دارم اين غذا رو درستش ميکنم!‌اميدوارم خوب از آب در بياد ! امروز منو از فکر چی درست کنم در آوردی!صبا رو ببوس!از اين به بعد کلاس آشپزی هم داريم نه؟

قله نشين

سلام به به چه غذايی جمعه اگه اداره نبودم درست ميکنم خيلی بايد که خوشمزه باشه حيف که اين روزاسرم شلوغه نرسيدم به يه دونه از پستهات ؛آخه من معرفتم از يه خانوم کدبانو بيشتر می باشد همه پستهاتو بادقت ميخوونم اما شما انگار نه انگار يه رفيقی هم داری اين سر ايران .؛ رئيس جمهور محترم ميخواد بياد بيرجند و من درگير نامه های شکايات هستم شاد باشی عسيس صبا رو هم ببوس

ماريلا

غذای به نظر خوشمزه ای می اد اما شوهرک پلويی منو سير نمی کنه ... امتحانش می کنم ... موشموشکت رو ببوس

ميتی و ماهيش

سلام ارزو جونم...ممنون از اين غذای تازه...نوشتم تا حتما درست کنم...دستت درد نکنه خانومی...

آفتاب گردون

قربون اين همه حوصله. شوهرت بايد دستاتو ببوسه با اين همه زحمتی که کشيدی. اميدوارم يه عالمه خوشبختی تو خونه ات باشه. من که دلم ضعف رفت از اين غدای خوشمزه.

سايه - مامان نی نی

سلام ارزو جون عجب عروس فداکاری هستی مثل خودم ! منم هميشه از اين فداکاری ها ميکنم !

سايه - مامان نی نی

ارزو جون صبا کوچولوت هزار ماشاء الله خيلی بزرگ و ناز شده . بزنم به تخته خيلی هم بانمکه . مهد نرفته ... مهندس کامپيوتره . من که هر وقت نی نيم بزرگتر ميشه و کارهای جديد ياد می گيره ياد کار های صبا ميافتم و خنده ام ميگيره ... مثلا حالا که هر کی لباس پوشيده و داره ميره بيرون و نی نی جيغ و داد ميکنه که باهاشون بره ... من ياد صبا می افتم وقتی که می خواست با گداهه بره ...... با خواهرام که ميشينم گاهی از تو و صبا براشون ميگم !

سايه - مامان نی نی

ارزو جون اين همه شکلک ناز و قشنگ رو از کجا اوردی ... من چند تاشو کش رفتم و تو مطلب جديدم گذاشتم ...... البته بدون اجازه ی شما

سيد عليرضا شمس نيا

سلام وبلاگتان جالب بود موفق باشید من نیز با مطلب توزیع کبریت هایی با تبلیغ الخلیج العربی در ایران در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم .