خدا رو شکر من پیش اجدادم رو سفید شدم.در راستای همون کدبانوگری و پختن اون غذای جدیدو میگم.خدائیش خیلی خوشمزه بود و شوشو هم که عاشق غذاهای نونیه خیلی خوشش اومد.البته همراه با یه سوپ خوشمزه.

خوبیش اینه که خیلی راحته و خیلی هم زود آماده میشه.به همین دلیل اینجا میذارمش تا شما هم درست کنید و لذتشو ببرید:

مرغ توپی:

مواد لازم:

سینه مرغ 250 گرم

گشنیز خرد شده 200 گرم

پیاز رنده شده یک عدد

سیر یک حبه

فلفل دلمه رنگی ریز شده 2قاشق غذاخوری

نمک و فلفل و روغن

مواد لازم برای سس:

روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری

پیاز یک عدد

سیر یک حبه

رب- سس کچاب-شکر- سرکه و سس تند هر کدام یک قاشق غذاخوری

نمک


سینه را زعفرون بزنید و در خردکن بریزید.سیر و پیاز رو هم اضافه کنیدتا با هم چرخ و له بشن.گشنیز خرد شده رو هم اضافه کنید.( من کمتر از 200 گرم ریختم.اینقدری که با مقدار مرغتون هماهنگی داشته باشه و خیلی سبز نشه).


فلفل دلمه ایهای رنگی رو هم که ریز ریز کردید(هرچی ریزتر بهتر) اضافه کنید و نصف قاشق سس تند هم اضافه کنید.بعد هم نمک.خوب ورز بدید و گلوله هایی اندازه گردو بردارید و توی روغن سرخ کنید.در مرحله اول شعله رو کم کنید و در ظرف رو بذارید تا کمی آب بندازه و بپزه.بعد در ظرفتون رو بردارید و گلوله های مرغ رو پشت رو رو کنید تا اون طرفش هم سرخ بشه.به همین راحتی.


سس:

روغن زیتون رو داغ کنید.سیر و پیاز رنده شده رو اضافه کنید.بعد هم رب-سس کچاب-شکر –سرکه-سس تند و نمک رو اضافه کنید.

من سس رو به روش خودم توی مایکروفر درست کردم.چون حسابی جا میفته و خوش مزه میشه. اینطوری:

روغن رو توی یه ظرف کوچولوی در دار ریختم .بعد پیاز و سیر رنده شده (رنده ریز) را توش ریختم و در ظرف رو گذاشتم.3 دقیقه با قدرت 100 درصد توی مایکروفر گذاشتم.وسطش مواد رو هم بزنید و مواظب باشید نسوزه.بعد همه مواد بالا رو اضافه کردم و نصف استکان هم آب ریختم.و خوب هم زدم.بعد دوباره 2 دقیقه دیگه با همون قدرت 100 درصد و با در بسته توی مایکروفر گذاشتم.این سس خیلی خوشمزه میشه.حتما" امتحان کنید.البته روی گاز هم میشه.


نوش جونتون.به شوشوهاتون بدید و یه شوشوی خوش اخلاق و مهربون که یه غذای جدید خورده واز اینکه یه خانم هنرمند مثل شما داره ذوق کرده ، تحویل بگیرید!